VIDEO: Policejní razie v polské televizi Belsat. Minskou redakci podezírá z pomluvy

Běloruská policie v úterý provedla razii v minské kanceláři polské satelitní televize Belsat, jejíž informace mají být alternativou zpravodajství státem kontrolovaných běloruských médií. Oznámil to minský server Tut.by. Podle sdělení policistů je důvodem podezření z pomluvy, kterou měl obsahovat loňský pořad o údajné korupci na běloruském ministerstvu zdravotnictví.

Minsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská nezávislá televize Belsat v Minsku byla 9. dubna prohledávána policií. Důvodem bylo podezření z pomluvy. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Policie se zajímá o čtyři redaktory Belsatu, které zatím vyslýchá jako svědky, uvedl minský server. Televize sama přiznala, že v loňském pořadu se dopustila chyby, za kterou se omluvila. Minská prokuratura přesto letos v lednu zahájila trestní stíhání.

Televizi Belsat, která vysílá v běloruštině a ruštině, provozuje polská státní televize TVP ve spolupráci s polským ministerstvem zahraničí. Stanice není v Bělorusku zaregistrována, přestože žádost podala už několikrát. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko před časem Belsat označil za „hloupý, nevhodný a nepřátelský“ projekt.

Video z policejního zásahu zveřejnila Belsat na svých facebookových stránkách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme