Bělorusko prý terčem cizích tajných služeb

Běloruská tajná policie KGB zaznamenala zvýšenou aktivitu západních špionů v zemi - prohlásil to šéf KGB Stěpan Suchorenko - podle názoru to má souvislost s prezidentskými volbami v příštím roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běloruská policie | Foto: Česká televize

"Pozorujeme, jak mnohé tajné služby krajně agresivně a hystericky vyvíjejí činnost proti našemu státu," řekl Suchorenko během ceremoniálu přijímání nových tajných policistů a dodal: "Hodně lidí na západě a za oceánem svrbí zadek, když se sledují politiku běloruského prezidenta. Naše služby se ale mohou pochlubit konkrétními výsledky při odhalování špionů. Znemožňujeme jim také verbování běloruských občanů."

Šéf běloruského KGB se zmínil také o zahraničních nadacích, jejichž pracovníci se podle něj aktivně zabývají rozvědkou. "Běloruské služby jsou schopny čelit jakýmkoli hrozbám a ochránit stát, upozornil Suchorenko. Nováčkům státní policie pak prozradil , že KGB se nevzdává ideálů Felixe Dzeržinského, šéfa Leninovy bolševické tajné policie, proslulého brutalitou.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme