V Bělorusku havaroval ruský bitevní vrtulník. Tříčlenná posádka utrpěla zranění

U běloruského města Baranovičy dnes havaroval bitevní vrtulník Mi-24, informoval o tom dnes internetový list Naša Niva. Dodal, že podle informací ze sociálních sítí vrtulník patřil ruským ozbrojeným silám. Běloruské ministerstvo obrany uvedlo, že vrtulník uskutečnil „nouzové přistání“ a že členové posádky byli zraněni. Ke škodám na zemi či ke zranění jiných osob nedošlo. Příčiny nehody vyšetřuje komise.

Baranovičy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běloruské ministerstvo obrany uvedlo, že vrtulník uskutečnil „nouzové přistání“ a že členové posádky byli zraněni. Ke škodám na zemi či ke zranění jiných osob nedošlo. Příčiny nehody vyšetřuje komise. Ministerstvo neupřesnilo, komu vrtulník patřil.

Na internetu se podle serveru Zerkalo objevily záběry vrtulníku, jak těsně před „nouzovým přistáním“ přelétá přes dálnici, a pak záběry z místa nehody, kdy se zřejmě lidé nacházející se v okolí snažili vyprostit letce z trosek stroje.

Bělorusko se do války Ruska proti Ukrajině přímo nezapojilo svými vojsky, poskytlo však Moskvě své území a letecké základny jako nástupiště k agresi proti sousední zemi.

Naposledy autoritářský režim Alexandra Lukašenka svolil k rozmístění ruských jaderných zbraní v Bělorusku.

Lukašenko sice ve svých projevech už vyhrožuje Západu, že nebude váhat s nasazením jaderných zbraní, nicméně Moskva od počátku upozorňuje, že si nad těmito zbraněmi i v Bělorusku zachová kontrolu a také výlučné právo rozhodovat o jejich použití.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme