Bělorusko si podle europoslanců nezaslouží pořádat hokejový šampionát

Evropský parlament protestuje proti pořádání hokejového mistrovství v Bělorusku. V Minsku se má o titul hokejového šampióna bojovat v roce 2014. Podle europoslanců ale fatální situace v dodržování občanských svobod diskvalifikuje tuto zemi z možnosti pořádat takovou akci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivní běloruskou opozici podporují i někteří čeští politici | Foto: Kasia Jot

Přípravy na pořádání mistrovství světa v Bělorusku by měla podle mínění europoslanců Mezinárodní hokejová federace pozastavit do doby, než režim prezidenta Lukašenka propustí všechny politické vězně.

Poslanci v dopise zaslaném federaci upozorňují, že pro Lukašenka by bylo konání šampionátu v roce 2014 vyznamenáním. Upozorňují, že jeho režim drží ve vězení stovky pokojných demonstrantů, lídrů opozice, novinářů i běžných Bělorusů. Zavřít dokonce nechal i některé své protikandidáty v prezidentských volbách. V takových podmínkách se přece hokejové mistrovství nemůže konat. Uzavírají poslanci v dopise.

Kromě předsedy europarlamentu Buzka jej podepsali i předsedové výborů pro lidská práva a zahraniční věci a také slovenský poslanec a bývalý hráč Peter Šťasný.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme