Běloruský prezident posílí policii

Běloruská policie už zadržela osoby podezřelé z odpálení bomby v centru Vitebsku. K explozi došlo ve čtvrtek večer a výbuch lehce zranil více než 40 lidí. Prezident Aleksander Lukašenko z toho hodlá vyvodit dalekosáhlé důsledky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksandr Lukašenko

Aleksandr Lukašenko | Foto: OSN

Ve Vitebsku došlo už k druhému výbuchu za poslední dva týdny. V noci na pátek explodovala podomácku vyrobená nálož v místě, kde se schází vitebská mládež. Podle policie jde o chuligánství nebo vyřizování účtů mezi místními gangy mladistvých.

Aleksander Lukašenko se o explozi dozvěděl během projevu na Sjezdu běloruské mládeže. Okamžitě rozhodl o zostření bezpečnostních opatření v celé zemi a plánuje velké posílení policejního aparátu. Na Sjezdu si postěžoval, že v Bělorusku je méně policistů a příslušníků KGB než v ostatních zemích, a to je třeba napravit.

"V současnosti se aktivizují nejen teroristé, ale také západní protiběloruské síly, kterým se nelíbí, že Bělorusko je nezávislá a ekonomicky úspěšná země. Jejich aktivity se budou stupňovat," upozornil Lukašenko.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme