Turisté v Benátkách si vařili kávu na schodech. Dostali pokutu 24 tisíc korun, město museli opustit

Dovolená v Benátkách se může výrazně prodražit. Dva turisti z Německa dostali podle BBC vysokou pokutu za to, že si na schodech u mostu Ponte di Rialto uvařili na cestovním vařiči kávu. Porušili tak jeden z mnoha zákazů, které v městě plném památek platí.

Benátky Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benátský most Ponte di Rialto, u kterého si turisté vařili kávu. | Foto: Sailko | Zdroj: Wikimedia Commons

Pořádat piknik se v Benátkách smí jen na vyhrazených místech. Právě tenhle zákaz porušila dvojice Berlíňanů, na kterou upozornil místní policii jeden z kolemjdoucích. Most, na němž kávu vařili, je nejstarším na benátském kanále Canal Grande. Jeho renovace stála italské město stovky milionů korun, píše BBC.

V Benátkách narazila výletní loď do menšího plavidla. Podle médií byli zraněni čtyři lidé

Číst článek

Neukáznění turisti dostali pokutu v přepočtu 24 tisíc korun a musí Benátky opustit. „Město Benátky musí být respektováno,“ řekl starosta Benátek Luigi Brugnaro. „Ti neslušní lidé, kteří sem jezdí a dělají si, co chtějí, to musí pochopit. Díky místní policii budou potrestáni,“ uvedl.

V Benátkách se nesmí krmit ptáci, chodit na veřejných místech bez trička, posedávat na schodech před památkami nebo u sloupů, lemujících náměstí svatého Marka. V kanálech se nesmí plavat, ba ani si namočit nohy. Zakázaná je také jízda na na kole a příliš dlouhé stání na mostech.

jim, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme