Benátky ovládnou harlekýni a kejklíři, začíná slavný karneval

V Benátkách začíná tradiční karneval. Oficiálně jej otevře dnes večer na náměstí Svatého Marka představení Goldoniho divadelní hry Harlekýn sluha dvou pánů. Na přípravu desetidenního karnevalu bylo v Benátkách kvůli hospodářské krizi podstatně méně peněz než v minulých letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karneval

Karneval tak letos bude poněkud střídmější a počítá se s jistým poklesem návštěvníků. I přesto se už od časného rána sjíždějí do Benátek tisíce turistů zejména z Evropy.

I letos má benátský karneval jako téma pět smyslů a věnuje velkou pozornost zejména dětem. Návštěvníky čeká divadlo, výstavy, hudba, večery věnované tangu, tradiční historické průvody anebo soutěž o nejhezčí dětskou masku, kterou si vyrobí děti sami, či lekce velkých šéfkuchařů a ochutnávání benátských karnevalových lahůdek.

Zítra v poledne se bude opakovat let anděla ze zvonice na Náměstí svatého Marka a pak tradiční historický průvod tří Marií.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme