Benedikt XVI. chce v Mexiku upevnit pozici církve

Papež Benedikt XVI. přiletěl na třídenní návštěvu Mexika. V zemi, která má druhý největší počet obyvatel římskokatolického vyznání na světě, chce především upevnit postavení církve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI. po příletu do Madridu | Zdroj: ČTK

Mnoho mexických katolíků získaly na svou stranu nové protestantské církve. Jedna z nich dokonce před příjezdem papeže v Leónu sloužila velkou, „konkurenční“ bohoslužbu.

Vatikán se také potýká se skandálem zesnulého duchovního Marciala Maciela, obviňovaného ze zneužívání dětí a závislosti na drogách.

Zastavit odliv věřících je přitom jedním z cílů návštěvy hlavy římskokatolické církve v Mexiku. První bohoslužbou, kterou slouží, je mše pod otevřeným nebem ve městě León v silně katolickém regionu v centrálním Mexiku. Setká se také s politiky.

Benedikt XVI. zatím nemá takovou popularitu jako jeho předchůdce Jan Pavel II. Ten procestoval většinu zemí Latinské Ameriky a v Mexiku svatořečil prvního indiánského svatého.

Z Mexika papež zamíří na návštěvu Kuby.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme