Koncert One Love Manchester začal minutou ticha za oběti útoků, zúčastnilo se ho přes 60 tisíc lidí

V Manchesteru se v neděli večer konal benefiční koncert One Love Manchester. Průběh kontroloval zvýšený počet policejních jednotek. Přes 60 tisíc návštěvníků koncert zahájilo minutou ticha. Jako první vystoupil Marcus Mumford z kapely Mumford and Sons výzvou „Nebojme se“.

Manchester (Aktualizováno: 0:22 5. 6. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Manchesteru se odehrávaly velké policejní manévry, policisté byli podle zpravodaje Jaromíra Marka opravdu všude. Největší nasazení jednotek bylo právě v blizkosti a kolem kriketového stadionu, kde se odehrával koncert One Love Manchester.

Na stadionu se sešly desetitisíce fanoušků, někteří už tam dokonce nocovali od sobotního večera. Policie vyzvala všechny, kteří na koncert mířili, aby si s sebou nebrali žádná zavazadla a batohy. Také upozornili, aby se na stadion dostavili s dostatečným předstihem, protože bezpečnostní prohlídka zabírala podstatnou část času vstupu na koncert.

Transparent „We Love Manchester“ na benefičním koncertě. | Foto: Reprofoto Youtube.com | Zdroj: Repro YouTube

Benefiční koncert vybíral peníze do fondu, který finančně pomůže obětem sebevražedného atentátníka, který se odpálil při koncertě zpěvačky Ariany Grande. Podpůrný fond založilo město Manchester a Britský červený kříž. Pořadatelé během koncertu vybrali 2,35 milionů liber (v přepočtu asi 70 milionů korun), zveřejnil to na svém Twitteru Britský červený kříž.

Společnost Ticketmaster, která spravuje lístky koncertu, uvedla, že 14 200 lístků bylo zdarma věnováno návštěvníkům původního koncertu.

Na megakoncertu vystoupili mimojiné zpěvačka Katy Perry, Ariana Grande nebo skupina Coldplay a zpěvák Justin Bieber. Celý koncert, mimojiné vysílaný i živě britskou BBC, vidělo přes 60 000 lidí. Vstupenky na koncert byly vyprodány během 20 minut, uvádí BBC.

jma, rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme