,U sousedů je rámus.‘ Z vojenské základny v Rusy okupovaném Berďansku hlásili výbuchy

Z letecké základny v Rusy okupovaném Berďansku byly hlášeny výbuchy, uvádí agentura Unian s odvoláním na šéfku městské vojenské správy Viktoriji Halicinovou. Berďansk leží na jihu Záporožské oblasti na břehu Azovského moře.

Sledovali jsme online Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinské vzdušné síly informovaly, že Rusko vypálilo na Ukrajinu 11 střel

Ruské síly obsadily Berďansk koncem února, několik dnů po začátku invaze na Ukrajinu (ilustrační foto) | Foto: Vyacheslav Madiyevskyy | Zdroj: Reuters

Halicinová řekla, že na letecké základně se ozvaly tři mohutné exploze, následované 15 menšími výbuchy. Na místě vypukl velký požár, vyjely k němu skoro všechny hasičské vozy, které jsou ve městě k dispozici.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Ivan Fedorov, starosta Melitopolu, dalšího města v Záporožské oblasti okupovaného Rusy, uvedl, že „už druhý den je u sousedů pěkný rámus“. Řekl, že podle zpráv obyvatel Berďansku „se okupantům něco pokazilo v blízkosti letiště, kde měli umístěnou techniku a drony“.

Ukrajinská armáda se k dění v Berďansku oficiálně nevyjádřila.

Ruské síly obsadily Berďansk koncem února, několik dnů po začátku invaze na Ukrajinu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme