Berlín a Bild uvítají papeže jeho obřím portrétem

Berlín se horečně připravuje na návštěvu papeže Benedikta XVI., který přijede ve čtvrtek do své vlasti už potřetí. Originálním způsobem se ho rozhodl přivítat nejprodávanější německý deník Bild.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Berlíňany shlíží papež Benedikt XVI. z titulní strany deníku Bild

Na Berlíňany shlíží papež Benedikt XVI. z titulní strany deníku Bild | Zdroj: Reuters

Bulvární list přivítal 20. dubna 2005 zvolení kardinála Ratzingera do čela římskokatolické církve sloganem „Všichni jsme papež“ přes celou titulní stránku.

U příležitosti letošní návštěvy Svatého otce v německé metropoli se nechtěl nechat Bild zahanbit. Nechal vyrobit největší plakát všech dob s námětem právě slavné titulní strany.

Ovšem udělat z novinové titulky plakát o velikosti 45 krát 64 metrů není nic jednoduchého. Největší německá tiskárna v Berchisch Gladbachu musela plakát rozdělit na pětimetrové pásy a každý z těchto pásů byl speciálně podlepen plastovou fólií, která váží jeden a čtvrt tuny.

Jejich smontování trvalo osm dní. K závěrečnému úkonu, tedy zavěšení obřího plakátu na devatenáctipodlažní budovu vydavatelství Axel Springer byl přizvaný celý tým horolezců. K upevnění plakátu do ocelové konstrukce bylo zapotřebí 3 kilometrů ocelových lan.

Výsledek ale stojí za to – papež se bude ode dnešního večera usmívat z plakátu na celý Berlín. Bild chce tak symbolicky dát najevo, že naprostá většina Němců se na svého krajana těší.

Klára Stejskalová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme