V Berlíně bude vysílat Radio Arabica. Rozhlasová stanice získala potřebnou licenci

Německé hlavní město Berlín bude mít svou arabskojazyčnou rozhlasovou stanici. Schválila to ve čtvrtek mediální rada berlínského a braniborského mediálního ústavu (MABB), který uděluje vysílací licence a dohlíží na rozmanitost soukromých médií. V arabštině bude většina programu Radia Arabica.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arabské radio okoření příspěvky směsicí arabské lidové, populární a moderní hudby. (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Arabské rádio bude nabízet vlastní redakční příspěvky o životě a kultuře v Berlíně, bude vysílat zprávy, sportovní i zábavné pořady. To vše okoření směsicí arabské lidové, populární a moderní hudby.

„Kromě francouzského, ruského, tureckého, anglického a amerického rozhlasového programu tak vznikne nabídka i pro arabské obyvatelstvo,“ řekl předseda mediální rady MABB Hansjürgen Rosenbauer.

Rada zatím neupřesnila, kdy nová rozhlasová stanice začne vysílat.

Mehr #Vielfalt für die Berliner Radiolandschaft: Mit Radio Arabica bekommt erstmals ein arabischsprachiger Radiosender eine DAB+-Kapazität zugewiesen. Eine weitere DAB+-Kapazität erhält MEGA Radio Berlin. Das hat der Medienrat der mabb beschlossen. mabb.de/uber-die-mabb/…

16:12 – 14. 11. 2019

5 9

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme