Klimatičtí aktivisté zablokovali v Berlíně dopravu na víc než 20 místech. Připraveno je 500 policistů

Klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace) v pondělí na rušných křižovatkách a dopravních tepnách v Berlíně vytvořili přes 20 blokád. V pohotovosti je 500 policistů. Policie vyzvala řidiče ke klidu a varovala je před tím, aby proti demonstrantům sami zasahovali.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest klimatických aktivistů v Berlíně

Protest klimatických aktivistů v Berlíně | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Aktivisté v pondělí po letní přestávce obnovili v německé metropoli blokády dopravy. Chtějí tak vládu i veřejnost přinutit k rychlému skoncování se spalovacími motory a k důraznější ochraně životního prostředí. Už v neděli hnutí červenou a oranžovou barvou postříkalo do výšky několika metrů pilíře Braniborské brány, jednoho ze symbolů Berlína.

PRŮZKUM: Změn klimatu se bojí tři ze čtyř Čechů. Maso omezit nehodlají, mají strach ze ztráty pohodlí

Číst článek

V pondělí aktivisté přikročili k blokádám, a to mimo jiné na velké okružní křižovatce u Vítězného sloupu nedaleko Braniborské brány. Demonstranti zastavili dopravu také na hlavních silnicích, které přivádějí a odvádějí dopravu do centra města. Doprava stojí mimo jiné u někdejšího letiště Tempelhof, kde se jedna ze silničních tepen napojuje na městskou dálnici A100.

„Aktuálně je po celém městě 21 blokád. Na některých křižovatkách se zasahujícím policistům podařilo akcím zabránit, na dalších křižovatkách se již lidé k vozovce přilepili,“ uvedla ráno policie o metodách lepení se k silnicím, které aktivisté používají.

Policie rovněž sdělila, že na pondělí vyčlenila k zásahům proti aktivistům na 500 policistů. „Zachovejte, prosím, klid a sami nezasahujte,“ vyzvala policie řidiče na sociální síti X.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme