Berlín nechce ustoupit Washingtonu

Německo v otázce Iráku neustoupí Spojeným státům. Ani po předložení nejnovějších důkazů o tom, že Saddám Husajn vlastní zbraně hromadného ničení a spolupracuje s teroristickou organizací Al-Káida, nemíní Berlín podpořit údery na Irák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unter den Liden | Foto: Dagmar Částková

Jak poznamenává zpravodaj Českého rozhlasu ve Spolkové republice David Šťáhlavský, Německo nyní prověřuje důkazy o irácké zbrojní výrobě, které předložil britský premiér Tony Blair.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Německo nepodpoří protiiráckou operaci

Ale i kdyby se potvrdily, nezmění to nic na německém stanovisku. V televizi NTV to potvrdil německý ministr obrany Struck. Podle něho stále platí důvody proti intervenci.

Berlín se domnívá, že by údery proti Bagdádu dále destabilizovaly situaci na Blízkém i Středním východu a ohrožily světový mír. Toto stanovisko přineslo roztržku mezi Berlínem a Washingtonem.

Spolková republika se nyní snaží o urovnání a první krok k tomu chce v USA udělat šéf německé diplomacie Joschka Fischer.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme