Berlín nechce ustoupit Washingtonu

Německo v otázce Iráku neustoupí Spojeným státům. Ani po předložení nejnovějších důkazů o tom, že Saddám Husajn vlastní zbraně hromadného ničení a spolupracuje s teroristickou organizací Al-Káida, nemíní Berlín podpořit údery na Irák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unter den Liden | Foto: Dagmar Částková

Jak poznamenává zpravodaj Českého rozhlasu ve Spolkové republice David Šťáhlavský, Německo nyní prověřuje důkazy o irácké zbrojní výrobě, které předložil britský premiér Tony Blair.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Německo nepodpoří protiiráckou operaci

Ale i kdyby se potvrdily, nezmění to nic na německém stanovisku. V televizi NTV to potvrdil německý ministr obrany Struck. Podle něho stále platí důvody proti intervenci.

Berlín se domnívá, že by údery proti Bagdádu dále destabilizovaly situaci na Blízkém i Středním východu a ohrožily světový mír. Toto stanovisko přineslo roztržku mezi Berlínem a Washingtonem.

Spolková republika se nyní snaží o urovnání a první krok k tomu chce v USA udělat šéf německé diplomacie Joschka Fischer.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme