Neznámý útočník v Berlíně ubodal lékaře, obětí je syn bývalého prezidenta von Weizsäckera

Útočník na úterní veřejné přednášce na berlínské klinice ubodal řečníka. Obětí byl podle policie lékař Fritz von Weizsäcker, syn bývalého německého prezidenta Richarda von Weizsäckera.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie | Foto: Ralph Orlowski | Zdroj: Reuters

Berlínská policie o činu informovala na twitteru, identitu mrtvého potvrdila až o několik hodin později. 

Podle deníku Tagesspiegel došlo k útoku kolem 7 hodiny večer. Deník Welt napsal, že von Weizsäckerovi se pokusil pomoci muž z publika, který sám utrpěl těžká zranění. Von Weizsäcker měl zemřít na místě.

O tom, že se jedná o syna bývalého prezidenta, informoval na twitteru např. Christian Lidner, šéf Svobodné demokratické strany (FDP), který uvedl, že von Weizsäcker byl jeho přítel. 

Bei einem Vortrag in der Schlosspark-Klinik in #Charlottenburg kam es zu einem gewalttätigen Übergriff auf den Redner. Trotz sofort eingeleiteter Reanimation erlag er den Verletzungen. Der Tatverdächtige wurde festgenommen.
Die Ermittlungen vor Ort hat die #Moko übernommen.
^tsm

22:16 – 19. 11. 2019

172 493

Devětapadesátiletý Fritz von Weizsäcker od roku 2005 vedl interní oddělní kliniky Schlosspark v berlínské čtvrti Charlottenburg. Právě zde se dnešní incident odehrál, když von Weizsäcker přednášel na téma steatózy (ztučnění) jater.

Fritz von Weizsäcker byl jedním ze čtyř dětí někdejšího primátora západního Berlína a pozdějšího šestého prezidenta Spokové republiky Německo Richarda von Weizsäckera, který stál v čele státu v letech 1984 až 1994. Bývalý prezident zemřel v roce 2015.

cha, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme