Berlín nevyšle vojáky na jih Afghánistánu

Německo nepošle své vojáky bojovat na neklidný jih Afghánistánu. Během nečekané návštěvy této země to zopakovala spolková kancléřka Angela Merkelová. Ta ale jinak zbídačené zemi přislíbila všemožnou podporu a pomoc. Cestu německé kancléřky provázela mimořádná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A. Merkelová v neprůstřelné vestě | Zdroj: ČTK

Podle německých médií byla Angela Merkelová možná nejlépe střeženým šéfem spolkové vlády na zahraniční cestě. Kancléřku oděnou do neprůstřelné vesty doprovázely po celou dobu návštěvy americké bojové vrtulníky. Výjimečná opatření podle všeho byla na místě.

Server Spiegel ONLINE píše o pravděpodobném pokusu sebevražedného atentátníka zaútočit na kábulské letiště. Mluvčí spolkové vlády Ulrich Wilhelm pak potvrdil, že se během letu rovněž aktivoval obranný systém helikoptéry, ve které kancléřka letěla. Vrtulník vystřelil klamné cíle, které mají za úkol zmást vystřelenou raketu země-vzduch.

Po setkání s afghánským prezidentem Karzáím Merkelová znovu kategoricky vyloučila trvalé nasazení bundeswehru na jihu země. "V případě nouze jsou ovšem němečtí vojáci připraveni svým aliančním partnerům pomoci i v této části Afghánistánu," doplnila kancléřka. Ta přislíbila rovněž zintenzivnění pomoci při výcviku afghánských policistů.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme