Berlín opět žije největší technoparty světa

Berlínem od dnešního odpoledne opět otřásá tradiční Love Parade. Letošní přehlídka volné lásky a techno hudby má motto Love rules, tedy volně přeloženo Láska nás řídí. Největší technoparty na světě se v německé metropoli koná v pořadí už popatnácté, možná ale také naposledy. Berlínská veřejnost totiž nemá pro technoparty pochopení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Love Parade | Foto: Medicine Worldwide

Úderem čtrnácté hodiny nastartovaly motory tři desítky alegorických vozů, které vedle vnadných modelek nabízejí také hudbu předních diskžokejů z celé Evropy. Tanečníci mají pro sebe plochu, která odpovídá ploše 36 fotbalových hřišť.

V Berlíně se podle odhadů tančí půl miliónu lidí. Navzdory pěknému počasí ale účastníků opět ubylo. Rekordní účast z roku 1999 dosáhla oproti letošku trojnásobku.

Nad dalším osudem Love Parade vůbec visí otazníky, a to jak finanční, tak etické. Část veřejnosti je proti konání této sex-hudební přehlídky navzdory tomu, že v minulých letech se na průvod táhnoucí centrem města od Braniborské brány do Tiergarten přišli podívat i někteří členové vlády a parlamentu.

Letos vůbec poprvé je park Tiergarten, který se rozkládá po obou stranách třídy 17. června, obehnán drátěným plotem z důvodu ochrany životního prostředí. Platí také zákaz prodeje nápojů ve skle a byl vyhlášen boj s pokoutnými prodavači.

Podle policie se zatím slavnost obešla bez nepokojů, což ostatně patří k tradicím přehlídky. Letos také ubylo poloobnažených diváků, přitom hlavně mladí muži měli potřebu ukazovat svoje pozadí. Technoparty potrvá skoro až do půlnoci, pokračovat bude v některých berlínských diskotékách.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme