Berlín posílá polní nemocnici

Německo plánuje rozšířit svou pomoc asijským zemím postiženým vánoční přírodní katastrofou. Po týmech technické a zdravotnické pomoci na Srí Lance a v Thajsku, vysílá polní nemocnici do indonéské provincie Aceh.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Operační sál

Operační sál | Foto: Česká televize

Na místo katastrofy vyjede nejprve osmičlenný průzkumný tým; za podpory australských vojáků má zmapovat potřebné zabezpečení budoucího lazaretu, který má sloužit především jako transfúzní stanice. Podle informací nedělníku BaM Bundeswehr už dostal povolení k vojenské zdravotnické pomoci od indonéské vlády.

O další pomoci ale také identifikaci pravděpodobných 800 německých mrtvých jednal hned na Nový rok v Berlíně krizový štáb, který varoval příbuzné pohřešovaných, aby se nevydávali na vlastní pěst do míst katastrofy. Vojenský letoun intenzivní péče má pak dnes dopravit do Kolína dalších 40 těžce zraněných. Při prvním letu v pátek přivezl 49 raněných.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme