Berlín přiznal skandál kolem vydávání víz

Německé zastupitelské úřady vydaly asi 1200 povolení k příjezdu do země na základě zfalšovaných podkladů. Přiznalo to berlínské ministerstvo zahraničí. Potvrdila se tak informace, se kterou přišel týdeník Der Spiegel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: de.wikipedia.org

Pochybení se týkají ambasád v Moskvě a Káhiře. Tam mělo šest egyptských zaměstnanců zastupitelského úřadu předkládat svým německým kolegům zfalšované dokumenty, na jejichž základě získalo řádově několik set osob vytoužené povolení k cestě do Německa. Podobné praktiky odhalila údajně rutinní kontrola taky v ruské metropoli.

Spiegel ale tvrdí, že na nesrovnalosti při vydávání víz upozornili šéfa diplomacie Steinmeiera až dva poslanci Spolkového sněmu. Ti mimo jiné zjistili, že zaměstnancům moskevské ambasády trvá prověřování jedné žádosti v průměru tři minuty.

Podle agentury AP už ministerstvo zahraničí s několika úředníky okamžitě rozvázalo pracovní smlouvu. Před časem řešil pochybné vydávání víz na německé ambasádě v ukrajinském Kyjevě dokonce vyšetřovací výbor Bundestagu.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme