Berlín zpřísňuje protiteroristická opatření

Německo rozšiřuje obsah dvou balíčků protiteroristických zákonných opatření, které přijal Spolkový sněm před třemi roky, v souvislosti s útoky na USA. Podle Ministra vnitra Otto Schillyho se opatření osvědčila, a je proto důvod je rozšířit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefonní automat | Foto: Pavel Novák

V Německu se budou po dobu 12 měsíců registrovat záznamy o všech telefonních hovorech, SMS zprávách v mobilní síti a internetové poště. Ostatní protiteroristická opatření platí do roku 2007 a v nejbližších dnech dostanou poslanci zprávu o jejich účinnosti.

Podle ministra Schilyho je třeba se soustředit především na prevenci. Symbolicky to prohlásil na největším mezinárodním veletrhu informačních technologií CEBIT v Hannoveru. Stovka paragrafů novelizovaná v zájmu státní bezpečnosti umožnila v téměř 15 000 případech prověřit podezřelé skutečnosti a osoby. V Německu ostatně stále probíhá vůbec první proces s pravděpodobným organizátorem úderů proti USA 11. září 2001.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme