Berlín zpřísňuje protiteroristická opatření

Německo rozšiřuje obsah dvou balíčků protiteroristických zákonných opatření, které přijal Spolkový sněm před třemi roky, v souvislosti s útoky na USA. Podle Ministra vnitra Otto Schillyho se opatření osvědčila, a je proto důvod je rozšířit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefonní automat | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

V Německu se budou po dobu 12 měsíců registrovat záznamy o všech telefonních hovorech, SMS zprávách v mobilní síti a internetové poště. Ostatní protiteroristická opatření platí do roku 2007 a v nejbližších dnech dostanou poslanci zprávu o jejich účinnosti.

Podle ministra Schilyho je třeba se soustředit především na prevenci. Symbolicky to prohlásil na největším mezinárodním veletrhu informačních technologií CEBIT v Hannoveru. Stovka paragrafů novelizovaná v zájmu státní bezpečnosti umožnila v téměř 15 000 případech prověřit podezřelé skutečnosti a osoby. V Německu ostatně stále probíhá vůbec první proces s pravděpodobným organizátorem úderů proti USA 11. září 2001.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme