Berlínské muzeum prodlužuje výstavu Hitler a Německo

Nacistická minulost Německa fascinuje návštěvníky berlínského historického muzea. Vedení muzea proto o další měsíc prodlužuje expozici nazvanou Hitler a Německo. Výstavu, kde je vůbec poprvé ústřední postavou vůdce Třetí říše, už navštívilo přes 160 tisíc lidí. Další mají šanci do 27. února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z výstavy Hitler a Němci: Národní pospolitost a zločin | Foto: Press kit

Fascinace Hitlerem, fascinace, které podlehla naprostá většina německé společnosti, je ústředním tématem. Expozici tvoří dobové plakáty a cedule, mnohé namířené proti židům či nejrůznější dětské hry podporující Hitlerův mýtus.

Osobní vůdcovy relikvie chybí z obav před nežádoucím zájmem neofašistů. Ty se ale nenaplnily. Ředitel muzea si naopak pochvaluje zájem mladé generace. Denně do Zeughausu zavítá kolem deseti školních tříd.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Kláry Stejskalové z výstavy Hitler a Německo na Radiožurnálu.mp3

Zájem je mimořádný. Před muzeem stávají dlouhé fronty. Přes třicet procent návštěvníků tvoří zahraniční turisté, nechybí ale ani Češi.

„Myslím si, že je důležité vidět tuto výstavu, jelikož je zvláštní, jak jeden člověk může zblbnout celý národ, což mělo pro Evropu nedozírné důsledky,“ řekl pán z Valašského Meziříčí, který výstavu navštívil spolu se synem.

Klára Stejskalová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme