Berlínskou centrálu krajně-pravicové NPD prohledala policie

Na pokraji bankrotu se ocitla německá krajně-pravicová strana NPD. Její berlínskou centrálu dnes prohledala policie. Pokladníka neonacistické formace totiž podezírá ze zpronevěry. Kromě toho také strana pravděpodobně podváděla při čerpání státních příspěvků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

centrála NPD v Berlíně | Zdroj: ČTK

Pokladník Erwin Kemna měl z účtů Národně-demokratické strany do své soukromé firmy převést více než 600.000 eur. Svědomí zpytuje od rána ve vyšetřovací vazbě. Některé zemské organizace NPD ale kromě toho čelí podezření, že falšovaly své účetnictví. Vystavovaly stvrzenky na neexistující sponzorské dary. Členové strany rovněž různé soukromé výdaje vykazovali coby stranické.

Někdejší předseda NPD v Durynsku Frank Golkowski týdeníku Der Spiegel řekl, že stranické vedení nejen že o těchto nepravostech vědělo, ale dokonce je podporovalo. Neonacisté už teď musejí státu vracet 870.000 eur na neoprávněně získaných subvencích. Strana, která se topí v dluzích a má jen minimální příjmy, už kvůli finančním problémům musela omezit svou činnost.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme