Berlínský soud zakázal neonacistům pochod

Němečtí pravicoví radikálové nebudou moci zneuctít památku miliónu obětí nacismu. Berlínský soud zakázal pochod mládežnické organizace NDP před nově vybudovaným památníkům obětem Holocaustu. Pravicoví extremisté však pořádají dalších akce už tento víkend.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: europa.eu.int

Mladí z NPD plánovali na 8. května přímo v centru Berlína pochod nazvaný: 60 let lží o osvobození - konec kultu viny. Soudce berlínského správního soudu akci zakázal s ohledem na veřejné mínění a památku obětí nacistické zvůle. Avšak jiný soud - v Lipsku - přes nevoli tamní radnice povolil pravicovým radikálům prvomájový pochod, kterého se má účastnit na tisíc neonacistů.

Podle Úřadu na ochranu ústavy tato akce zřejmě přiláká do města až trojnásobnou přesilu levičáků, kteří každoročně v noci na 1. Máje v Berlíně a dalších německých městech provokují pouliční bitky s neonacisty, střety s policií a rabují.

Vilém Janouš, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme