Berlínský umělecký podzim otvírá brány

V německé metropoli dnes startuje tradiční kulturní podnik s názvem Berlínský umělecký podzim. Jeho vizitka je pozoruhodná - 5 000 vystavujících umělců a 500 uměleckých galerií, ateliérů a dílen, které se Berlíňanům i přespolním zdarma otevřou. Skvosty současného umění lze vidět až do 7. října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: Jiří Hošek

Největším tahákem jsou letos kolekce šesti soukromých berlínských sběratelů, kteří své umělecké skvosty mimořádně zpřístupní. Většina akcí Berlínského uměleckého podzimu, s podtitulem Umění pro všechny, je ovšem jednorázová a počet návštěvníků velmi omezený.

Svou účast musíte předem nahlásit a kapacita u nejzajímavějších výstav a prezentací byla už dopředu naplněná. Své umělecké sbírky předvedou také některé berlínské banky, firmy nebo jednotlivé budovy Spolkového sněmu. Pochvalně se experti zmiňují o výstavě fotografií Helmuta Newtona nebo o prezentaci s názvem Zářící asfalt - prostory velkoměsta.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme