Berlusconi možná prodá svou kolosální vilu saúdskému princi, spekulují média

Bývalý italský premiér a mediální magnát Silvio Berlusconi možná prodá své luxusní sídlo na pobřeží Sardinie. Villa Certosa se rozprostírá na několika tisících metrech čtverečních. O nemovitost má údajně zájem saúdskoarabská královská rodina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi bude rok pomáhat v domově pro seniory | Zdroj: Reuters

Italský deník Corriere della Sera píše, že Berlusconi minulý týden prováděl sídlem saúdskoarabského korunního prince.

Prohlídka údajně trvala celých pět hodin. To kvůli tomu, že celý resort má 68 pokojů, šest bazénů a také rozlehlý park, umělý vulkán i tajný tunel. Ten z toho důvodu, aby vlivní hosté měli možnost nerušeně odjet, připomíná britský deník Telegraph.

Do vily zval italský expremiér samé významné návštěvy – Vladimira Putina, Tonyho Blaira nebo George Bushe. A právě v této vile strávil v roce 2008 soukromou dovolenou i někdejší český premiér Mirek Topolánek.

Podle italských médií chce Berlusconi za rozlehlé sídlo 500 milionů eur, tedy v přepočtu asi 13,5 miliardy korun.

Agentura AFP pak připomíná, že Saúdové mají už tradičně o Evropu velký zájem a chtějí tu trávit své dovolené. Berlusconiho vila je pro ně evidentně velmi aktraktivní, o jejím prodeji se totiž spekulovalo už před šesti lety. Zájemcem byl tehdy vládce emirátu Abú Zabí.

Tea Veseláková, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme