Berlusconi navštívil Lampedusu a slíbil evakuaci všech imigrantů

Jihoitalský ostrov Lampedusa, kde se v posledních dnech bouřili Italové i migranti z Tuniska kvůli neúnosné situaci, dnes navštívil italský premiér Silvio Berlusconi. Na ostrově, který má 5 tisíc obyvatel bylo 6 a půl tisíce Tunisanů a uprchlíků z Libye. Berlusconi přislíbil, že budou všichni během zítřka převezeni na pevninu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský premiér Silvio Berlusconi navštívil jihoitalský ostrov Lampedusa | Zdroj: Reuters

„Měli bychom kandidovat ostrov Lampedusu a jeho obyvatele na Nobelovu cenu za mír za jejich trpělivost a humánnost,“ prohlásil premiér Silvio Berlusconi při návštěvě ostrova. Dodal, že se právě stal občanem Lampedusy, protože si zde zakoupil dům.

Dnes šest lodí začalo odvážet migranty z ostrova na pevninu. Jak upřesnil ministr vnitra Maroni, do zítřka budou převezeni na pevninu všichni migranti, žadatelé o azyl budou ubytovaní v pro ně určených centrech. Ostatní, vesměs Tunisané, budou repatriováni.

Několik tisíc migrantů z Tuniska už opustilo imigrační centra a na vlastní pěst se vydali k hranicím s Francií, kde mají příbuzné. Nejméně 3 tisíce Tunisanů se pokusilo překročit hranice, ale francouzská policie je vrací do Itálie.

Vědunka Lunardi, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme