Berlusconi obrátil. V politice zůstává, aby se vypořádal s justicí

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi se rozhodl zůstat v politice, chce spoluobčany ochránit před justiční zvůlí. Své rozhodnutí oznámil prostřednictvím televize. Reagoval tak na páteční verdikt milánského soudu, který ho nepravomocně odsoudil ke čtyřem letům vězení za daňové úniky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi | Zdroj: ČTK

„Cítím povinnost zůstat v politice a reformovat justici, aby se ostatním občanům nemohlo stát to, co se děje mně,“ takto dnes znovu zamíchal kartami nepředvídatelný Silvio Berlusconi v telefonickém rozhovoru pro zpravodajství své televizní stanice Canale 5.

Předseda asociace soudců Rodolfo Sabelli se za verdikt svých milánských kolegů plně postavil, stejně jako to udělal v nedávném procesu s obviněnými za oběti zemětřesení v Aquile.

Jestli Berlusconi nakonec v politice zůstane, ovlivní zásadním způsobem rovnováhu sil na politické scéně i volební strategii pravého středu ve volbách.

Lucie Maňourová, Lucie Chvojková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme