Berlusconi se bude omlouvat

Silvio Berlusconi čelí ostré kritice celého světa, a to kvůli svému nedávnému prohlášení o nadřazenosti západní civilizace nad Islámem. Po setkání s německým kancléřem Schröderem v Berlíně na tiskové konferenci zřejmě rozvášněný předseda italské vlády Berlusconi hovořil o nadřazenosti západní civilizace nad Islámem. Arabské země očekávají omluvu a výrok odsoudily i západní země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Musíme si být vědomi nadřazenosti naší civilizace, která přinesla blahobyt a respektování lidských a náboženských práv, které chybí v islámských zemích," řekl italský premiér mimojiné. Nejostřeji a bezprostředně reagovaly arabské země, které očekávají omluvu. "Berlusconi urazil půldruhé miliardy muslimů ve světě," prohlásil generální tajemník Arabské ligy Amur Musad. Prohlášení italského premiéra odsoudily přinejmenším jako netaktní i západní země včetně Spojených států a Evropské unie. Premiér Berlusconi se setká s velvyslanci muslimských zemí v Itálii, aby jim vysvětlil, že jeho prohlášení bylo špatně interpretováno a že se nemínil dotknout cítění svých arabských a muslimských přátel, jak upřesnil v italském senátu.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme