Berlusconi se kaje

Italský premiér Silvio Berlusconi se kaje. Šéfovi Evropského parlamentu Patu Coxovi dal údajně najevo politování nad svými výroky, které minulé úterý adresoval na půdě parlamentu německému poslanci. Berlusconi vyvolal v Unii zděšení, když Schulzovi nabídl roli kápa v připravovaném italském filmu o nacistických koncentračních táborech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský premiér Silvio Berlusconi | Foto: Governo Italiano

Cox měl telefonovat Berlusconimu, aby s ním probral situaci, která hned na prahu italského předsednictví citelně ochladila vztahy mezi Berlínem a Římem. Ve snaze aféru uzavřít požádal premiéra o vysvětlení. Berlusconi dal prý během rozhovoru najevo lítost, že použil určité výrazy, které ranily city některých europoslanců.

Mezitím ovšem rozčeřil emoce další incident. Stefano Stefani z populistické Ligy severu zkonstatoval, že němečtí turisté jsou hluční stereotypní blonďáci, kteří se vyznačují hypernacionalitickou pýchou. Německý kancléř Gerhard Schröder kontroval hrozbou, že kvůli tomu zruší svou plánovanou dovolenou v Itálii.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme