Berlusconi stojí opět před soudem. Kvůli zpronevěře a daňovým únikům

Italský premiér Silvio Berlusconi stojí dnes po osmi letech opět před soudem. V případu Mediatrade je Berlusconi obviněn ze zpronevěry a daňových úniků při prodeji televizních a filmových práv. Předběžné slyšení začalo v Miláně už ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi před Justičním palácem v Miláně. | Zdroj: Reuters

„Dnes se v podstatě rozhodlo jen o programu dalších slyšení,“ upřesnila spolupracovnice ČRo v Itálii Vědunka Lunardi. Berlusconi se soudního líčení osobně zúčastnil. To se ale odehrálo za zavřenými dveřmi a novináři neměli nejmenší šanci se k Berlusconimu dostat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovnice ČRo v Itálii Vědunka Lunardi ve Světě jedné.

Italský premiér si to ale vynahradil při odchodu z milánského Justičního paláce, kde na něj čekali jeho příznivci. „Už ráno promluvil v televizi o svých kauzách a znovu je označil za machinaci komunistů, kteří ho s pomocí politicky angažovaných soudců chtějí donutit k odchodu z politické scény,“ řekla Lunardi.

Berlusconi je obviněn ze zpronevěry a daňových úniků při prodeji televizních a filmových práv. Podle obžaloby mělo k oběma trestným činům dojít v polovině 90. let, kdy Berlusconiho televizní společnost Mediaset zakoupila za podezřelých okolností práva na televizní seriály a filmy.

Z daňových podvodů a zpronevěry je kromě italského premiéra Silvia Berlusconiho obžalován i jeho syn spolu s dalšími 12 osobami. V případě uznání viny by mohli dostat od čtyř do patnácti let.

Vědunka Lunardi, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme