Berlusconi vyhrožuje Prodimu tlakem ulice

Itálie stále ještě čeká na designaci nového premiéra. Současný šéf kabinetu Silvio Berlusconi oznámil, že oficiální demisi předloží v úterý. Vyhrožuje ale tlakem ulice v případě, že novým prezidentem republiky nebude zvolen jeho muž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řím | Foto: europa.eu.int

Povolební peripetie Prodiho koalice, která zvítězila v dubnových volbách, nekončí. "Po zvolení předsedů obou komor parlamentu z řad vládní koalice musí být křeslo prezidenta republiky obsazeno zástupcem druhého tábora," prohlásil Silvio Berlusconi a dodal, že v opačném případě jeho seskupení zvolí taktiku totální a ostré opozice - a nejen v parlamentu.

Berlusconi chce, aby nového premiéra designoval nový prezident republiky. Umožnilo by mu to silně ovlivnit volbu hlavy státu. Jaký bude další postup, zda bude nový premiér designován ještě v příštích dvou týdnech, o tom musí rozhodnout prezident Ciampi společně s předsedy obou komor parlamentu. Dosavadní hlavě státu vyprší sedmiletý mandát 18. května.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme