Berlusconiho čekají náročné dny v boji o politické přežití

Italského premiéra Silvia Berlusconiho čeká opravdu perný týden, který rozhodne o budoucnosti jeho vlády. Na výzvu prezidenta republiky musí na úvod představit parlamentu akční plán vlády, po jmenování několika nových ministrů a náměstků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi před Justičním palácem v Miláně. | Zdroj: Reuters

Není ještě jisté, že se dnes odpoledne v senátu a zítra v poslanecké sněmovně bude hlasovat o důvěře pozměněné vládě Silvia Berlusconiho, ale jak je na tom současná vláda se uvidí už dnes, protože požádala o důvěru při schvalování maxibalíku úsporných opatření a škrtů ve veřejných financích.

Minulý týden se situace současné vlády jevila velmi nepříznivě, ale o víkendu jí Liga severu potvrdila podporu a nad vodou možná udrží premiéra Berlusconiho ratingová agentura Moody‘s, která pohrozila snížením ratingu Itálie i kvůli politické nestabilitě.

Nikomu se příliš nechce nastoupit na místo Silvia Berlusconiho, protože by byl v každém případě nucen přijímat mnoho nepopulárních opatření.

Vědunka Lunardi, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme