Bermudy se připravují na příchod hurikánu Humberto, v pohotovosti je i armáda

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno středoevropského letního času). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru.

Hamilton Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Satelitní fotografie hurikánu Humberto.

Satelitní fotografie hurikánu Humberto. | Zdroj: Reuters

Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Síla větru se blíží 200 kilometrům za hodinu. Bouře by měla postupovat spíše severně od Bermud, změnu směru ale meteorologové nevylučují. Očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití.

Pohroma hrozí Bermudám v době, kdy se Bahamy ležící 1500 kilometrů daleko ještě nevzpamatovaly ze spouště, kterou za sebou zanechal hurikán Dorian. Podle úřadů si vyžádal 50 mrtvých. Na 1300 lidí se ale pořád pohřešuje, takže počet obětí se ještě může zvýšit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme