Betonové zátarasy teroristu v náklaďáku nezastaví, ukázaly testy v Německu

Protiteroristické betonové zátarasy, které se používají v Německu, nezajistí dostatečnou ochranu před najíždějícím kamionem. V Neumünsteru to prokázala dvojnásobná zkouška testovací společnosti Dekra, kterou si u ní objednala německá televize MDR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betonové zátarasy teroristu v náklaďáku nezastaví | Foto: MDR Umschau

Útoky, k jakým došlo ve francouzském Nice nebo na vánočním trhu v Berlíně, by mobilní betonové protiteroristické zátarasy vážící dvě a půl tuny překazit nedokázaly. V Německu se přitom začaly používat právě po útoku v Nice, a to na zajištění velkých akcí.

Bezpečnostní opatření v Česku jsou alibi pro politiky, tvrdí bývalý člen protiteroristické jednotky

Číst článek

Testovací náklaďák o hmotnosti deseti tun zátarasy prorazil v obou testovaných případech už při rychlosti 50 kilometrů v hodině. Podle drážďanského policejního prezidenta Reného Demmlera testy ukázaly, že je potřeba do zabezpečení více investovat.

Podle bývalého člena Útvaru rychlého nasazení a bývalého šéfa SOGu, speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie, Lumíra Němce, slouží betonové zátarasy hlavně jako komplikace pro teroristu.

„Protože v okamžiku, kdy si to auto dejme tomu ještě nějakým způsobem upraví, tak jako to dělají třeba v Iráku nebo na Blízkém východě, kde se snaží prorážet betonové zátarasy, tak jedna betonová bariéra auto nezastaví, ale určitě ho zpomalí a to je dobrá věc,“ vysvětlil Němec.

Betonové zátarasy teroristu v náklaďáku nezastaví | Foto: MDR Umschau

Betonové zátarasy teroristu v náklaďáku nezastaví | Foto: MDR Umschau

Pavel Polák, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme