Bez dohadů by to byla nuda, řekl Putin v televizi. Proč dva týdny chyběl, nevysvětlil

Ruský prezident Vladimir Putin se poprvé po 10 dnech objevil na veřejnosti. Kremelský lídr přivítal v Petrohradě kyrgyzského prezidenta. Absence Vladimira Putina vyvolala v předešlých dnech řadu spekulací. Ruský prezident dnes na ně reagoval s úsměvem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Zdroj: Reuters

Vladimir Putin řekl, že bez dohadů by to byla nuda. Na záběrech, které vysílala televize Rossija 24, uvolněně vyprávěl a zdál se být v obvyklé formě.

Proč se ale prezident téměř dva týdny nikde neobjevil, nevysvětlil. Naposledy ho televizní kamery zaznamenaly 5. března. Od té doby Putin zrušil i několik jednání.

Putinova absence vyvolal nervozitu především kvůli tomu, v jakém je Rusko v tuto chvíli stavu. Bojuje s finanční krizí a ruský prezident má velké rozhodovací pravomoci. Hodně se mluvilo hlavně o jeho údajných zdravotních problémech.

Už v minulosti zahraniční média tvrdila, že Putin utrpěl ischemickou cévní mozkovou příhodu. Na sklonku loňského roku americký bulvární deník New York Post napsal, že prezident zřejmě trpí rakovinou slinivky a že mu zbývají tři roky života. Kreml zprávu označil za nesmysl.

Další média spekulovala o tom, že byl ruský prezident ve Švýcarsku, kde mu jeho milenka Alina Kabajevová porodila potomka. Objevovala se také tvrzení, že se stal obětí puče a byl sesazen nebo dokonce zemřel.

Že je Putin v dobré zdravotní kondici dnes potvrdil i kyrgyzský prezident Almazbek Atambajev. Ruský prezident ho prý sám autem provezl po areálu petrohradského Konstantinova paláce.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme