Bez ruské pomoci by situace v Sýrii byla mnohem horší, prohlásil Putin

Ruský prezident Vladimir Putin obhajoval svou politiku vůči Sýrii. Na summitu obranného společenství tvořeného Ruskem a pěti postsovětskými státy prohlásil, že bez ruské vojensko-technické pomoci prezidentu Bašáru Asadovi by situace v Sýrii byla mnohem horší.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Vladimir Putin se nominoval do čela ruské delegace na Valné shromáždění OSN  (archivní foto)

Prezident Vladimir Putin se nominoval do čela ruské delegace na Valné shromáždění OSN (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Vladimir Putin ostře odmítl tvrzení, že za současnou uprchlickou krizi může Rusko, které otevřeně podporuje syrský režim.

Lidé podle Putina prchají ze Sýrie kvůli válce vyvolané do značné míry zvenčí - dodávkami zbraní a vojenské techniky protivníkům prezidenta Bašára Asada.

Pokud by Moskva Damašek nepodporovala, situace by byla horší než v Libyi a proud běženců ještě větší, dodal ruský prezident.

Putin také navrhl, aby prezident Asad a umírněná část syrské opozice spojili své síly v boji s teroristy z Islámského státu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme