Bezbranková remíza, hodnotí britský tisk největší televizní debatu před referendem

Velká Británie má za sebou největší televizní debatu před čtvrtečním referendem o setrvání země v Evropské unii. Diskuzi večer v londýnské aréně před 6000 diváky uspořádala BBC. V debatě tříčlenných týmů z obou táborů převažovala témata imigrace, ekonomiky a postavení Británie ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televizní debata BBC před britským referendem o EU | Foto: Reuters

Za největší hvězdy dvouhodinové debaty označili komentátoři Ruth Davidsonovou za prounijní tábor, a obhájce takzvaného brexitu, Borise Johnsona. Bývalý londýnský starosta si řekl o největší potlesk večera, když voliče vyzval, aby proměnili čtvrteční hlasování v britský Den nezávislosti.

Současný starosta britské metropole Sadiq Khan obvinil zastánce brexitu, že v otázce imigrace se jejich kampaň změnila v „projekt nenávisti“. Podle Khana skutečný patriotismus spočívá v setrvání v EU.

O pozornost si řekla zastánkyně odchodu z unie Andrea Leadsomová, podle níž Británie nepotřebuje být členem unijního vnitřního trhu. Deník Guardian označil ve svém hodnocení místy emotivní a chaotickou debatu za „bezbrankovou remízu“.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme