Šok a dehydratace. Sedmiletá dívka z Guatemaly zemřela po zadržení americkou pohraniční stráží

Sedmiletá dívka z Guatemaly zemřela na následky šoku a dehydratace poté, co ji a jejího otce za nezákonné překročení americko-mexické hranice zadržela americká pohraniční stráž. Oznámil to podle deníku The Washington Post americký Úřad celní a hraniční ochrany.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středoameričtí migranti zadržení americkou pohraniční stráží v El Pasu | Zdroj: Reuters

Dívka a její otec patřili do skupiny 163 běženců, kteří se 6. prosince sami vzdali americkým bezpečnostním složkám. O osm hodin později dítě zkolabovalo a bylo převezeno do nemocnice, kde zemřelo. Podle deníku děvče nejedlo a nepilo několik dní.

‚Vypadněte ze země!‘ Obyvatelé Tijuany demonstrovali proti migrantům, kteří v karavaně cestují do USA

Číst článek

Americké úřady nyní incident prošetřují. Pohraniční stáž uprchlíkům, které zadrží, běžně poskytuje jídlo i vodu.

Úřad amerického prezident Donalda Trumpa čelil na jaře silnému tlaku opozice, nevládních organizací i části republikánů kvůli zavedení takzvané politiky nulové tolerance.

To vyústilo v rozdělování rodin migrantů nelegálně pobývajících na území USA. Od postupu se později ve většině případu upustilo.

Podle amerického deníku úmrtí sedmileté dívky by mohlo zpřísnit kontroly podmínek v zadržovacích centrech pohraniční hlídky a Úřadu celní a hraniční ochrany, které jsou v současné době přeplněny velkým počtem rodin hledajících azyl ve Spojených státech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme