Bezpečnost na polských silnicích se zlepšila. Pomohlo prý zpřísnění trestů za rychlou jízdu

V Polsku ubylo smrtelných dopravních nehod, a to zřejmě díky přísnějším postihům za rychlou jízdu, které platí přesně rok. Podle statistik deníku Gazeta Wyborcza zemřelo v období od 16. května loňského roku 2800 lidí. V předchozím roce, kdy ještě tresty tak přísné nebyly, zemřelo při dopravních nehodách 3200 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ranní kolona na příjezdu do Varšavy | Foto: Vít Pohanka

Tento trend potvrzují i dříve publikované statistiky. Úbytek smrtelných nehod je nejvýraznější ve městech.

Ke zlepšení situace podle policistů skutečně z podstatné části přispělo zpřísnění trestů za rychlou jízdu. Podle jejich zkušeností teď polští řidiči opravdu jezdí pomaleji.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bezpečnost na polských silnicích se podle statistik zlepšila. Pomohly prý zejména přísnější tresty za rychlou jízdu

Už rok platí v Polsku opatření, že pokud řidič překročí povolenou rychlost o 50 kilometrů za hodinu, může na místě přijít o řidičský průkaz, a to až na několik měsíců.

Zároveň se ale zlepšuje kvalita polských silnic i bezpečnostní prvky ve vozech.

Polské silnice ovšem stále patří k těm nejnebezpečnějším v rámci Evropské unie. Situace se zlepšuje znatelně, ale pomalu. Od roku 1991 klesl počet smrtelných nehod na počet obyvatel na méně než polovinu. Vůbec nejhorší situace je z hlediska smrtelných nehod na počet obyvatel v Lotyšsku. Řidiči musejí být obzvláště opatrní i v Rumunsku.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme