Bezpečnost v evropské čtvrti v Bruselu posílí policie na koních

V bruselské čtvrti, kde sídlí unijní instituce, začnou hlídkovat policisté na koních. Má se tím zvýšit bezpečnost v této části města, které se násilné trestné činy nevyhýbají. Dohodu o nasazení policistů s koňmi podepsaly federální policie s ředitelstvím jedné ze šesti policejních oblastí Bruselu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S mikrofonem na točenou v Bruselu | Foto: Ivana Veselková, Zuzana Rejchová

Mezi Evropským parlamentem, sídlem Evropské komise a budovou Rady unie bude 5 dnů v týdnu jezdit dvoučlenná policejní hlídka na koních. Oblastní správa policie centrálního Bruselu získala celkem 6 zvířat, která se budou se svými jezdci ve službě střídat.

Zdálky viditelní policisté mají odradit případné pachatele krádeží a loupeží. Jsou také mobilnější než auta a motocykly. Jak uvedl internetový deník EU Observer, evropské instituce také jednají s městem a federální policií o vytvoření speciální bezpečnostní zóny kolem jejich budov.

Zkušenosti s přepadením v blízkosti pracoviště mají nejméně dva europoslanci. Banky v Evropském parlamentu se už také několikrát staly terčem útoku lupičů. Naposledy letos v únoru.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme