Bezpečnostní kontroly řadě Američanů znepříjemní začátek svátků

Američané se opět vydávají na cesty. Za příbuznými a přáteli vyráží na zítřejší svátky Dne díkůvzdání více než 37 milionů obyvatel Spojených států. Je to o 3 procenta více než loni a cestovní ruch se poprvé vrací na úroveň před teroristickými útoky. Drtivá většina Američanů pojede autem, ale více než 10 procent poletí letadlem. To ale nemusí být zrovna příjemný začátek svátků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letištní hala | Foto: Jan Rosenauer

Dopravní zácpy cestou na letiště a fronty na odbavení - na to jsou Američané zvyklí; po 11. září také vědí, že je a jejich zavazadla čeká důkladná prohlídka. Mnozí ale až na letišti zjistí, že se musejí svlékat a nechat se bezpečnostními agenty osahávat i na nejintimnějších místech. Poslední zpřísnění bezpečnostních kontrol na letištích začíná vadit i doposud trpělivým Američanům.

Zejména ženy si začínají stěžovat na pocity veřejného ponížení, které zažívají na 450 komerčních letištích. Osobní prohlídky žen byly zpřísněny po zářijových teroristických útocích v Rusku, při kterých byly nositelkami smrtících náloží Čečenky.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme