Bezpečnostní opatření i v Bělorusku

Tragická událost v moskevském metru přiměla k přijetí zvláštních bezpečnostních opatření ředitelství podzemní dráhy v sousedním Bělorusku. Oddíly milice, které dohlížejí na bezpečnost v metru v Minsku budou pracovat se zvýšeným nasazením. S odvoláním na velení ochrany metra to uvedla běloruská státní televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

metro | Foto: Jan Rosenauer

Strážci pořádku v minském metru jsou podle vyjádření odboru ochrany a vnitřní bezpečnosti podzemní dráhy v běloruské metropoli, vybaveni vším potřebným, aby dokázali předcházet jakýmkoli mimořádným událostem.

Milicionáři hlídkující ve stanicích metra jsou vybaveni detektory kovů a namátkově kontrolují cestující a jejich doklady. V metru se také objevili psi speciálně cvičení pro odhalování výbušnin. Minské metro se nikdy nestalo terčem teroristického útoku. Bělorusko má ale stále v živé paměti tragédii z roku 1999, kdy se dav lidí chtěl schovat ve stanici metra při průtrži mračen. Zahynulo tehdy 53 osob.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme