Bezpečnostní prohlídky byly nulové, říká Češka o explozi v Manchesteru

"Tašky skoro vůbec nekontrolovali. Nechali nás jít dovnitř bez jakéhokoli ohmatání, jestli u sebe něco nemáme," řekla Radiožurnálu Nikola Trochtová, která v době exploze byla v koncertní hale.

Manchester/Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie hlásí mrtvé a zraněné při explozi v multifunkční hale v Manchesteru, kde v pondělí večer koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande

Britská policie hlásí mrtvé a zraněné při explozi v multifunkční hale v Manchesteru, kde v pondělí večer koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande | Zdroj: Reuters

Jak to na místě neštěstí vypadalo, kdy k explozi došlo a co jste viděla?
Došlo k ní, když jsme zrovna opouštěli koncert, takže asi tři až pět minut poté, co zpěvačka odešla z pódia. Slyšeli jsme u východu výbuch, chvilku se nic nedělo, pak se ozval křik a fanoušci běželi odtamtud přímo k nám. Všichni začali panikařit, přeskakovat sedačky a hledat východ, kterým by mohli odejít, a nikdo nevěděl, ani ochranka, co se děje.

Jak jste se to dozvěděla vy?
Až na hotelu. Asi po pěti až deseti minutách otevřeli únikové východy a v aréně hlásili, že všechno je v pořádku, že nemáme panikařit a v klidu odejít z arény, že se nic nestalo. Až opravdu na hotelu jsme se dozvěděli, co se vůbec stalo. Tam (v aréně) všude všichni běhali a panikařili a nikdo nám nebyl schopen říct, co se děje.

Co bezpečnostní opatření před samotným koncertem? Procházeli jste při vstupu rámy?
Bezpečnostní prohlídka nebyla skoro vůbec žádná, spíš nulová. Vůbec jsme přes rámy neprocházeli. Jediné, co je zajímalo, bylo, zda nemáme vlastní vodu. Tašky skoro vůbec nekontrolovali, ani se do nich nepodívali. Nechali nás jít dovnitř bez jakéhokoli ohmatání, jestli u sebe něco nemáme.

Zmínila jste, že teprve po deseti minutách se otevřely nouzové východy, bylo tedy více cest ven, nebo ta původní , kde se odehrála exploze, byla jenom jedna?
Myslím si, že byly asi tři. Výbuch nastal u toho hlavního východu, kudy šli skoro všichni, a pak jsou ještě další dva přístupy do arény. Únikové východy byly otevřeny asi tři.

Jiří Chum Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme