Bezpečnostní rada státu o technickém scénáři krizí

Bezpečnostní rada státu se na večerním zasedání zabývala přípravami na možné krizové situace. Podle premiéra Miloše Zemana je potřeba připravit technický scénář. Předseda vlády tak reaguje na zprávy ze Spojených států o možných teroristických útocích. Členové nejvyššího bezpečnostního orgánu republiky se však shodli na tom, že k těmto obavám žádný důvod není.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasedání Bezpečnostní rady státu | Foto: Stanislav Peška

"Shodli jsme se současně v tom, že není naprosto důvod pro šíření paniky," řekl premiér Miloš Zeman. "Snažíme se pracovat tak, abychom na případné krizové situace byli připraveni, aniž by byla vážná bezprostřední hrozba, že tyto krizové situace okamžitě nastanou," dodal. "Musím vás ubezpečit, že jsme se žádné specifické informace, které by měly vyvolávat nějaký neklid, opravdu nedozvěděli," doplnil šéf sněmovny Václav Klaus.

Technické záležitosti, o nichž rada jednala, se týkají například krizového režimu zásobování pitnou vodou nebo potravinami. Americké úřady mají informace o nové hrozbě teroristickým útokem. Podle některých zdrojů členové teroristické skupiny Al-Káida tajně opouštějí Afghánistán. "Informace o možné infiltraci řady pochybných osob do Evropy jsou již delší dobu, to není pro nás nějaká bezprostředně nová informace," řekl ministr vnitra Stanislav Gross. Uvedl, že už několik týdnů proto platí zvláštní opatření na českých státních hranicích, neupřesnil ale jaká.

Milan Kopp, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme