Bezpečnostní rada státu snižuje opatření

Mimořádná opatření zavedená u nás kvůli afghánské krizi se budou snižovat. Rozhodla o tom Bezpečnostní rada státu, podle které Česku nehrozí žádné riziko. Podle premiéra Miloše Zemana by se tak měla snížit frekvence zasedání meziresortního krizového štábu a měla by být zmírněna i některá opatření, která byla po 11. září přijata. Zeman upozornil, že to není návrat k původnímu stavu, ale přiměřené snížení intenzity některých aktivit některých institucí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z jednání Bezpečnostní rady | Foto: Stanislav Peška

Krok Bezpečnostní rady přivítal šéf Poslanecké sněmovny Václav Klaus. "Jsem velmi rád, že také zástupci obou komor parlamentu vyslyšeli výzvu ke snížení intenzity pocitu krizovosti, a myslím, že je to správný krok." Klaus však současně zdůraznil, že to nijak nesnižuje ochotu a připravenost podílet se na všech potřebných věcech , které se odehrávají v této souvislosti v Afghánistánu i jinde.

Bezpečnostní rada státu se také shodla, že jsou nevyhnutelné změny v zákoně o utajovaných skutečnostech. Urychlené projednání novely podporují kvůli mezinárodní situaci také obě komory Parlamentu. Po jednání s představiteli vlády to potvrdil místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a předseda sněmovny Václav Klaus. Ten připomněl, že novela zákona 148 ale nesmí znamenat razantní zvýšení bezpečnostních prověrek.

Milan Kopp, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme