Bezpečnostní rada státu snižuje opatření

Mimořádná opatření zavedená u nás kvůli afghánské krizi se budou snižovat. Rozhodla o tom Bezpečnostní rada státu, podle které Česku nehrozí žádné riziko. Podle premiéra Miloše Zemana by se tak měla snížit frekvence zasedání meziresortního krizového štábu a měla by být zmírněna i některá opatření, která byla po 11. září přijata. Zeman upozornil, že to není návrat k původnímu stavu, ale přiměřené snížení intenzity některých aktivit některých institucí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z jednání Bezpečnostní rady | Foto: Stanislav Peška

Krok Bezpečnostní rady přivítal šéf Poslanecké sněmovny Václav Klaus. "Jsem velmi rád, že také zástupci obou komor parlamentu vyslyšeli výzvu ke snížení intenzity pocitu krizovosti, a myslím, že je to správný krok." Klaus však současně zdůraznil, že to nijak nesnižuje ochotu a připravenost podílet se na všech potřebných věcech , které se odehrávají v této souvislosti v Afghánistánu i jinde.

Bezpečnostní rada státu se také shodla, že jsou nevyhnutelné změny v zákoně o utajovaných skutečnostech. Urychlené projednání novely podporují kvůli mezinárodní situaci také obě komory Parlamentu. Po jednání s představiteli vlády to potvrdil místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a předseda sněmovny Václav Klaus. Ten připomněl, že novela zákona 148 ale nesmí znamenat razantní zvýšení bezpečnostních prověrek.

Milan Kopp, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme