Bhútán zcela zakázal kouření na veřejnosti

V himalájském království Bhútánu se od nynějška nesmí na veřejnosti kouřit. Rozhodl o tom tamní parlament, který tak chce zlepšit zdraví obyvatelstva. Bhútánské království ležící mezi Indií a Čínou je vůbec první zemí na světě, která takto radikální zákaz kouření zavedla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zákaz kouření

zákaz kouření | Foto: Poradna

Zákaz kouření platí od páteční půlnoci, a to na všech veřejně dostupných místech v zemi. Pokud se někdo ze 700 tisíc současných kuřáků nedokáže bez cigarety obejít, má jedinou šanci - kouřit za zdmi svého domu nebo bytu. Kdo bude přistižen s cigaretou na veřejnosti, zaplatí vysokou pokutu. Obchodník, který tabák nelegálně prodá, ztratí licenci k podnikání.

Parlament chce tímto krokem ochránit Bhútánce před nemocemi z kouření a toto je podle něj ta nejlepší cesta. Bhútánské buddhistické království je známé svými originálními recepty, jak ochránit své lidi. Například aby se obyvatelé nezkazili civilizací a okolním světem, zakazovala vláda až do roku 1999 sledování televize.

Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme