Biden nechá opravit most v Baltimoru z federálních peněz, slíbil to při návštěvě města

Americký prezident Joe Biden potvrdil slib obnovit zničený most v přístavu v Baltimoru z federálních prostředků. Dálniční most nad ústím řeky Patapsco se zřítil minulý týden, když do jednoho z jeho pilířů narazila kontejnerová loď. Po prohlídce trosek mostu a setkání s účastníky záchranných a odklízecích prací Biden uvedl, že stát udělá všechno pro obnovu mostu tak rychle, jak je v lidských silách.

Baltimor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranné práce u lodi Dali, která strhla baltimorský most

Záchranné práce u lodi Dali, která strhla baltimorský most | Foto: Julia Nikhinson | Zdroj: Reuters

Federální vláda bude podle Joea Bidena podporovat stát Maryland a město Baltimore na každém kroku vedoucím k obnovení a zachování provozu přístavu.

‚Pozoruhodně složitá operace.‘ Americký Baltimore začíná s odklízením zničeného mostu

Číst článek

Ministerstvo dopravy už uvolnilo na odstranění trosek z vjezdu do přístavu a jeho opětovné zprovoznění 60 milionů dolarů. Pobřežní stráž zatím vyznačila dva koridory pro malá plavidla, která se podílejí na sanačních pracích.

Na konci dubna bude otevřený třetí plavební kanál pro lehčí obchodní lodě vhodné i pro přepravu aut a do konce května bude uvolněná celá plavební cesta, uvedl Biden.

Americký prezident potvrdil záměr financovat celou obnovu mostu v Baltimoru z federálních peněz a vyzval členy Kongresu, aby uvolnění těchto prostředků co nejdříve schválili.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme