Americký prezident Biden chce od května zpřístupnit očkování proti covidu pro všechny obyvatele

Každý obyvatel Spojených států bude mít od začátku května nárok na očkování proti covidu. Ve svém prvním televizním projevu od nástupu do Bílého domu to slíbil prezident Joe Biden. Ve čtvrtek také podepsal tzv. Americký záchranný plán coby svou první zásadní legislativu. Zákon o pandemické pomoci ve výši v přepočtu 42 bilionů korun tím vešel v platnost.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Joe Biden | Foto: Tom Brenner | Zdroj: Reuters

Biden ve své řeči vytyčil základní termíny postupného návratu Američanů ke každodennímu životu.

První Bidenův úspěch. Kongres definitivně schválil krizový balíček za téměř dva biliony dolarů

Číst článek

Řekl, že vzhledem k tempu vakcinace nařídí jednotlivým americkým státům, aby od 1. května zpřístupnily očkování všem obyvatelům, pro které existuje schválená vakcína, už bez ohledu na prioritní skupiny.

Zatím to udělala jen Aljaška, jeden z nejrychleji očkujících států se 17 procenty plně naočkovaných lidí.

Biden Američany požádal, aby dál dodržovali pandemická opatření a nechali se očkovat, a nabídl jim vidinu uvolněnějšího léta. Konkrétně mluvil o oslavě Dne nezávislosti 4. července grilováním s rodinou a přáteli.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme