Biden ničí naší zemi, kritizoval Trump migrační politiku. Opět tvrdil, že ve volbách byly nesrovnalosti

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump ve středu navštívil se skupinou republikánských politiků hranici s Mexikem. Kritizoval při tom svého demokratického nástupce v Bílém domě Joea Bidena za nárůst nelegální migrace a pašování drog, uvedla agentura Reuters.

Austin (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exprezident Spojených států Donald Trump ve středu navštívil se skupinou republikánských politiků hranici s Mexikem | Foto: Callaghan O'Hare | Zdroj: Reuters

„Biden ničí naši zemi,“ řekl Trump na shromáždění v jihotexaském městě Weslaco. „Opravdu chtějí otevřít hranice, nebo jsou nekompetentní?“ dodal s tím, že Biden odstraňováním hraničních kontrol zanedbává národní bezpečnost.

Snaha cíleně potlačit volební účast. Vláda Spojených států žaluje stát Georgia kvůli volebnímu zákonu

Číst článek

Jednalo se o druhé Trumpovo politické vystoupení na hromadném shromáždění od jeho lednového odchodu z Bílého domu.

V sobotu promluvil v Ohiu, přičemž i tehdy kritizoval Bidenovu imigrační politiku. Opakoval také nepravdivá tvrzení o nesrovnalostech při loňských prezidentských volbách a vyzval své příznivce, aby pomohli jeho Republikánské straně k opětovnému získání většiny v Kongresu.

Středeční schůzi Sněmovny reprezentantů kvůli Trumpovu vystoupení na mexické hranici vynechalo 31 republikánských kongresmanů. Trumpa doprovázel texaský guvernér Greg Abbott, který je jedním ze zvažovaných kandidátů republikánů pro prezidentské volby v roce 2024.

Od chvíle, kdy se Biden v lednu ujal prezidentského úřadu, stouply počty zadržených migrantů na jihovýchodní hranici na nejvyšší úroveň za poslední dvě desetiletí, uvedl Reuters.

Stoupenci QAnon už nechtějí být jen ‚digitálními vojáky‘. Podle FBI by mohli přejít k násilným činům

Číst článek

Biden po nástupu do funkce zrušil mnoho z Trumpových restriktivních opatření v oblasti migrace – především zastavil stavbu Trumpem prosazované pohraniční zdi a zrušil program, který přinutil desetitisíce migrantů čekat na výsledek azylového řízení v Mexiku.

Nelegální fentanyl, který je v USA hlavní příčinou smrti předávkováním, je podle Agentury pro potírání narkotik (DEA) od roku 2014 v zemi čím dál dostupnější.

Minulý týden navštívila hranici s Mexikem poprvé od svého nástupu do funkce viceprezidentka Kamala Harrisová, která je pověřená řízením migrační politiky ze Střední a Jižní Ameriky.

Na místě vyzvala k tomu, aby se migrační situace řešila prakticky s ohledem na děti, a kritizovala Trumpovu imigrační politiku. Dříve tento měsíc Harrisová navštívila Guatemalu a Mexiko, kde vyzvala možné migranty, aby se na cestu do USA nevydávali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme