Biden vyzval k odpovědnosti za dění v Sýrii. Rusko dál podporuje Asada

Denně umírají v Sýrii desítky nevinných lidí. A mezinárodní společenství řeší, jak se k neustále zhoršující se situaci postavit. O Sýrii se jedná také na Mezinárodní bezpečnostní konferenci v Mnichově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký viceprezident Joe Biden | Zdroj: Reuters

Tyran, který není schopen vládnout syrskému lidu. Právě těmito slovy označil na mnichovské konferenci syrského prezidenta Bašára Asada americký viceprezident Joe Biden. Mezinárodní společenství by tak mělo převzít zodpovědnost za dění v této arabské zemi, aby její obyvatelstvo dále netrpělo v krvavém konfliktu.

Rusko i nadále podporuje současnou syrskou vládu. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v mnichově dnes označil za největší nebezpečí konfliktu, že by se chemické zbraně dostali do rukou rebelů. Podle Ruska dokud kontroluje tyto zbraně vláda Bášira Asada, není důvod k obavám.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bezpečnostní konferenci v Mnichově sleduje zpravodajka ČRo v Německu Klára Stejskalová

Podle ministra zahraničí Karla Schwarzenberga je tak výzva amerického viceprezidenta Bidena k odstoupení Bašára Asada spíše rétorickou výzvou bez reálného dopadu.

V Mnichově jsou desítky ministrů zahraničí, obrany, bezpečnostních expertů. Zaznívají tam hlasy, že se dá počítat s dlouhodobým občanským konfliktem.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme